UDANE TARGI W CHINACH POCZĄTKIEM DOBREJ WSPÓŁPACY!

12.06.2024

SIAL China (Shanghai) JUŻ ZA NAMI!

Za nami jedna z najważniejszych wystaw dla branży spożywczej.

W dniach 28-30 maja 2024 r. w Shanghai New International Expo Center odbyły się targi SIAL Shanghai. Powierzchnia wystawiennicza obejmowała rozległą powierzchnię 200 000 metrów kwadratowych, a do targów dołączyło 5 000 wystawców z ponad 70 krajów i regionów oraz ponad 180 000 profesjonalistów z ponad 110 krajów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz naszym partnerom za odwiedzenie nas i zainteresowanie ofertą ALIMA MILK AND WHEY POWDERS.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie cenne rozmowy na temat możliwości współpracy.

Polskiej Izbie Mleka dziękujemy za możliwość bycia częścią tego wydarzenia i mamy nadzieję na wiele okazji do współpracy.

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS PODBIJA RYNEK AZJATYCKI!

29.04.2024

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS zaprasza na Międzynarodowe Targi Żywności w Chinach!

Z wielką radością ogłaszamy, że ALIMA MILK AND WHEY POWDERS, będzie jednym z wystawców na nadchodzących Międzynarodowych Targach Żywności, które odbędą się w dniach 28 – 30 maja 2024 roku w Szanghaju. To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, aby zaprezentować nasze wysokiej jakości produkty na jednym z najważniejszych rynków azjatyckich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych klientów, partnerów biznesowych oraz entuzjastów zdrowego żywienia do odwiedzenia naszego stoiska. Będzie to doskonała okazja do osobistego poznania naszego bogatego asortymentu.

Targi są nie tylko miejscem prezentacji, ale także platformą do rozwijania nowych, międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Dołącz do nas w Szanghaju w strefie W2D069 i bądź świadkiem, jak polska jakość zdobywa świat!

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS NA TARGACH ANUGA 2023

12.10.2023

Targi Anuga to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń sektora spożywczego w Europie. Tegoroczną edycję odwiedziło ponad 140 tysięcy osób z 200 krajów. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego prestiżowego wydarzenia.

W dniach 7-11 października 2023 w niemieckiej Kolonii odbyły się międzynarodowe targi sektora Food & Beverage ANUGA 2023.W czasie tych pięciu intensywnych dni stoisko ALIMA MILK AND WHEY POWDERS odwiedziło kilkudziesięciu profesjonalistów z branży spożywczej z całego świata.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać i wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a także móc zaprezentować naszą ofertę proszków i mieszanek mlecznych. Szczególne podziękowania należą się Polskiej Izbie Mleka, która wspiera polskich producentów branży mleczarskiej, i która poprzez profesjonalną organizację stoiska umożliwiła firmom członkowskim, w tym ALIMA-BIS, udział w tak prestiżowym wydarzeniu.

Przed nami kolejny intensywny czas przygotowywania indywidualnych ofert i, mamy nadzieję, nawiązywania owocnej współpracy z przedstawicielami firm z Europy i świata.

ANUGA 2023 – DO ZOBACZENIA W KOLONII

12.09.2023

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku w hali 10.1 (STAND C070 C078) na targach ANUGA 2023, które odbędą się w Kolonii w dniach 7-11 października 2023 roku. Będzie to świetna okazja, by poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU i NISKOTŁUSZCZOWYCH i NATŁUSZCZANYCH PROSZKÓW MLECZNYCH.

Do zobaczenia w Kolonii!

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS wśród wystawców na POLAGRA 2023

08.09.2023

W dniach 27-29 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się POLAGRA 2023 – jedno z większych wydarzeń branży spożywczej w Polsce. Serdecznie zapraszamy na stoisko ALIMA MILK AND WHEY POWDERS, na którym przedstawimy ofertę doskonałej serwatki i mieszanek mlecznych w proszku. Nasza lokalizacja to hala nr 5, stoisko Polskiej Izby Mleka.
Serdecznie zapraszamy!

HALAL CERTIFICATE DLA KOLEJNEGO ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO ALIMA

1.03.2023

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz zakład produkcyjny w Górze otrzymał Halal Certificate. Tym samym oferowane przez nas produkty mają możliwość trafić do odbiorców na całym świecie.

 

DO ZOBACZENIA NA GULFOOD 2023 W DUBAJU!

01.02.2023

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku w hali 2 (STAND D2-43) na targach Gulfood 2023, które odbędą się w Dubaju w dniach 20-24 lutego 2023 roku. Będzie to świetna okazja, by poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU, MLEKA W PROSZKU oraz NISKOTŁUSZCZOWYCH i NATŁUSZCZANYCH PROSZKÓW MLECZNYCH.

Do zobaczenia w Dubaju!

https://www.gulfood.com/2023-exhibitor-list?&filters.Country=POL&searchgroup=A49BEE63-exhibitors

ALIMA NA TARGACH SIAL W PARYŻU

20.10.2022

Od ponad 50 lat SIAL wita w stolicy Francji globalną społeczność profesjonalistów z branży spożywczej. Dziś, dzięki pasji i zaangażowaniu zespołów, partnerów, wystawców i odwiedzających, SIAL Paris to największe targi żywnościowe na świecie. Cieszymy się, że mogliśmy być ich częścią.

W dniach 15-19 października 2022 w Paryżu odbyła się międzynarodowa wystawa żywności SIAL Paris – koncentracja trendów, innowacji i nowego biznesu.
W czasie tych pięciu intensywnych dni stoisko ALIMA MILK AND WHEY POWDERS odwiedziło kilkudziesięciu profesjonalistów z branży spożywczej z całego świata.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać i wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a także móc zaprezentować naszą ofertę proszków i mieszanek mlecznych. Przed nami kolejny intensywny czas przygotowywania indywidualnych ofert i, mamy nadzieję, nawiązywania owocnej współpracy z przedstawicielami firm z Europy i świata

Merci Paris!

SIAL PARIS 2022 – ZAPRASZAMY

14.09.2022

Zapraszamy do Paryża!
W dniach 15-19 października roku w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte odbędą się targi SIAL Paris 2022, które skupiają w jednym miejscu innowacyjnych przedstawicieli przemysłu spożywczego z czterech stron świata.

Przedstawiciele ALIMA MILK AND WHEY POWDERS będą do dyspozycji zwiedzających na stoisku Polskiej Izby Mleka, nr 7- F-259 – hala 7.

 

HALAL CERTIFICATE DLA PRODUKTÓW ALIMA

24.06.2022

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny odnowiliśmy Halal Certificate dla naszej SERWATKI W PROSZKU i SERWATKI DEMINERALIZOWANEJ. W  tym  roku zdecydowaliśmy się na nową  jednostkę  certyfikującą,  dzięki temu nasze produkty stały się dostępne dla jeszcze szerszego grona klientów.

 

KOSHER CERTIFICATE DLA PRODUKTÓW ALIMA

01.03.2022

Z wielką przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy Kosher Certificate dla naszej SERWATKI W PROSZKU, SERWATKI DEMINERALIZOWANEJ i MLEKA W PROSZKU.
Symbol koszerności potwierdza, że wyznawcy wiary żydowskiej mogą bezpiecznie spożywać nasz produkt i że możemy dystrybuować go do klientów, którzy wymagają certyfikatu Kosher przy zakupie.

HALAL CERTIFICATE DLA SERWATEK ALIMA

08.06.2021

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny możemy korzystać z Halal Certificate dla naszej SERWATKI W PROSZKU i SERWATKI DEMINERALIZOWANEJ. Dzięki temu możemy dotrzeć z naszym produktom na rynki muzułmańskie i dystrybuować go do klientów, którzy wymagają certyfikatu Halal przy zakupie.

Śledź naszą stronę – już niedługo dostępne będą kolejne certyfikaty.

ALIMA NA RYNKU CHINSKIM W 2021 R.

22.04.2021

Audyt w ALIMA MILK

06.12.2019

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że nasza proszkownia Alima-Milk Sp. z o.o. przeszła pozytywnie audyt, przeprowadzony przez akredytowaną jednostkę DQS CFS GmbH i otrzymała certyfikat IFS Food  (wersja 6.1, listopad 2017).

W związku z powyższym, nasze proszki mleczne mogą aktualnie trafiać do znacznie szerszego grona klientów, zwłaszcza tych najbardziej wymagających.

Wierzymy, że działania ciągłego polepszania jakości naszych produktów, w tym pozyskiwanie kolejnych certyfikatów dotyczących ich produkcji, zbudują z Państwem jeszcze silniejsze relacje biznesowe.  

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS na targach ANUGA!

24.09.2019

Zespół ALIMA MILK AND WHEY POWDERS ma zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska w hali  10.1 nr C-070g-C-078g na targach Anuga, które odbędą się w Kolonii w dniach 05-09 października 2019 r. Znajdziecie nas Państwo na stoisku Polskiej Izby Mleka. Będzie to świetna okazja, aby lepiej poznać naszą ofertę   PROSZKÓW  SERWATKOWYCH, NATŁUSZCZANYCH I ODŁUSZCZONYCCH PROSZKÓW MLECZNYCH  ORAZ NASZ NOWY PRODUKT Z GAMY ALIMA NUTRITION -SMAKOWY WPC

Do zobaczenia na targach ! https://www.anuga.com

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS na targach Sial China!

 

 

09.05.2019

Zespół ALIMA MILK AND WHEY POWDERS ma  zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego  stoiska  (E4 D 001) na targach Sial China,  które odbędą się w Szanghaju  w dniach 14-16 maja 2019 roku. Znajdziecie nas Państwo na stoisku Polskiej Izby Mleka. Z przyjemnością przedstawimy Państwu naszą nową ofertę na  SERWATKĘ W PROSZKU, NATŁUSZCZANE i ODTŁUSZCZONE PROSZKI MLECZNE  ORAZ NASZ ZUPEŁNIE NOWY PRODUKT Z GAMY ALIMA NUTRITION – FLAVOURED WPC.

Do zobaczenia w Szanghaju! http://www.sialchina.com/

WHEY POWDER NA TARGACH W DUBAJU!

 

 

22.02.2019

Wczoraj na targach GulFood w Dubaju nasze stoisko odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Jan Krzysztof Ardanowski.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na polskim stoisku ZP-F28 – ZA’ABBEL PLAZA w Dubaju.

DO ZOBACZENIA W DUBAJU!

 

 

12.02.2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku w hali ZA’ABBEL PLAZA (STAND ZP-F28) na targach Gulfood 2019 które odbędą się w  Dubaju  w dniach 17-21 luty 2019 roku . Będzie to świetna okazja, by poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU , MLEKA  W PROSZKU i NATŁUSZCZONYCH PROSZKÓW MLECZNYCH .

Do zobaczenia w Dubaju!

https://www.gulfood.com/exhibitors?&filters.Country=POL&searchgroup=00000001-exhibitors

ŚWIĘTUJEMY 30-LECIE!!!

 

 

25.01.2019

Nasza 30-letnia już historia to intensywny rozwój od małego przedsiębiorstwa do firmy, której produkty i technologie dostępne są na 5 kontynentach w 35 krajach. Dziś działając w 4 lokalizacjach w Polsce i posiadając 4 zakłady produkcyjne, zaopatrujemy rolnictwo i przemysł spożywczy w technologię i technikę niezbędną na każdym etapie obróbki mleka. Jesteśmy również od ponad 16 lat producentem wysokiej jakości proszku serwatkowego.

Zaczęło się skromnie, od kilku pracowników, sprzedaży kazeiny, następnie schładzalników do mleka, stacji odbioru mleka oraz instalacji udojowych, ale przede wszystkim historia ALIMY rozpoczęła się od wyraźnej wizji założyciela i Prezesa – Tadeusza Łuczaka.

Firma rozwijała się w szybkim tempie-  powstawały kolejne obiekty, działy i przede wszystkim poszerzał się asortyment produktów. Z przedsiębiorstwa handlowego, ALIMA przekształciła się w pełnowymiarową firmę produkcyjno-handlowo-usługową.

Istotnym punktem w rozwoju Spółki było utworzenie Działu Technologii i Techniki Spożywczej, zaopatrującego mleczarnie i przemysł spożywczy w urządzenia membranowe (obecnie Food Processing Technology).

Drugim niezwykle ważnym kierunkiem działalności stała się produkcja i sprzedaż wozów paszowych, rozrzutników, przyczep i ścielarek w ramach wyodrębnionego Działu Maszyn Rolniczych.

W tym czasie, nadal rozwijał się Dział Obsługi Rolnictwa (obecnie Dział Pozyskiwania Mleka), zaopatrując farmy mleczne w hale, instalacje i roboty udojowe oraz  pozostały sprzęt niezbędny do hodowli bydła mlecznego.

W 2005 roku ze struktur ALIMY, została wydzielona nowa niezależna  spółka – Alima Pack Systemy Pakowania, zajmująca się sprzedażą i inżynieringiem dotyczącym kompletnych linii pakujących i paletyzujących.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na sprzęt dla farm mlecznych w najbardziej mleczarskim regionie Polski – Podlasiu, Zarząd postanowił otworzyć w 2012 r. w Podgórzu pod Łomżą – Centrum Obsługi Rolnictwa (COR). Głównym celem tego oddziału jest zaopatrywanie farmerów ze wschodniej części Polski w maszyny rolnicze, schładzalniki, instalacje udojowe i pozostałe urządzenia dla hodowców. COR gwarantuje również serwis tych urządzeń oraz zapewnia opiekę posprzedażową.

Grupę ALIMA uzupełniają dwie nowoczesne proszkownie serwatki, zlokalizowane w miejscowościach Góra oraz Złotów. W 2018 roku została utworzona marka ALIMA WHEY POWDER, promująca serwatkę na rynkach całego świata.

Produkty ALIMY są obecne nie tylko na rynku krajowym czy europejskim, ale również w Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Afryce.

Sukces i historię 30-tu lat ALIMA GROUP można podsumować imponującym wolumenem produkcyjno-sprzedażowym:

=> 1 800 MASZYN ROLNICZYCH

=> 250 INSTALACJI I ROBOTÓW UDOJOWYCH

=> 14 000 SCHŁADZALNIKÓW

=> 230 INSTALACJI MEMBRANOWYCH

=> 45 000 TON SERWATKI

=> 2 700 MASZYN PAKUJĄCYCH I ZASZYWAJĄCYCH

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i wierzymy, że przez kolejne lata będziemy równie efektywnie służyć polskiemu oraz światowemu przemysłowi i rolnictwu.

Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Partnerom i przede wszystkim Pracownikom za te wspaniałe i pełne sukcesów 30 lat.

Twórzmy dalej wspólnie tę historię!

PRZYJDŹ I  ZOBACZ NAS  NA FOOD AFRICA CAIRO

 

 

30.11.2018

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku (HALA 5 – F26) na targach Food Africa, które odbędą się w Kairze w dniach 8-10 grudnia 2018 roku. Będzie to świetna okazja, aby poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU i innych mlecznych produktów w proszku .

Do zobaczenia w Egipcie. http://www.foodafrica-expo.com/

PRZYJDŹ I  ZOBACZ NAS  NA VIETNAM FOODEXPO

 

 

08.11.2018

W dniach 14-17 listopada 2018 ALIMA ze swoją marką ALIMA WHEY POWDER  prezentowała swoją ofertę w ramach stoiska regionalnego Województwa Wielkopolskiego podczas targów Foodexpo 2018 Vietnam, odbywających się w mieście Ho Chi Minh (Sajgon).

Udział w targach realizowany był w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu.