Loading...
AKTUALNOŚCI 2022-03-02T09:54:32+00:00

KOSHER CERTIFICATE DLA PRODUKTÓW ALIMA

01.03.2022

Z wielką przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy Kosher Certificate dla naszej SERWATKI W PROSZKU, SERWATKI DEMINERALIZOWANEJ i MLEKA W PROSZKU.
Symbol koszerności potwierdza, że wyznawcy wiary żydowskiej mogą bezpiecznie spożywać nasz produkt i że możemy dystrybuować go do klientów, którzy wymagają certyfikatu Kosher przy zakupie.

ALIMA NA NAJWIĘKSZYCH TARGACH BRANŻY SPOŻYWCZEJ GULFOOD 2022

21.02.2022

W dniach 13-17 lutego 2022 roku odbyła się kolejna edycja targów Gulfood w Dubaju. To największe międzynarodowe wydarzenie skierowane do branży spożywczej. Nie mogło na nim zabraknąć ALIMA MILK AND WHEY POWDERS – nasze stoisko zlokalizowane było w hali nr 2, przeznaczonej dla branży mleczarskiej z całego świata.

Targi Gulfood były doskonałą okazją do zaprezentowania oferty produktowej ALIMA MILK AND WHEY POWDERS potencjalnym klientom – handlowcom i konsumentom oraz innym przedstawicielom branży spożywczej. Dyskusje branżowe stworzyły możliwość poznania nowych kierunków i trendów, które są widoczne na rynku i w zachowaniach konsumentów w różnych krajach na świecie. To niepowtarzalna okazja do dyskusji nt. światowego rynku oraz pozyskania kontaktów handlowych. W tym roku udział w targach wzięło ponad 5000 firm, reprezentujących łącznie niemal 200 krajów w Europie, Afryce, obu Amerykach i Azji.

HALAL CERTIFICATE DLA SERWATEK ALIMA

08.06.2021

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny możemy korzystać z Halal Certificate wydanego przez Polskie Towarzystwo Muzułmańskie dla naszej SERWATKI W PROSZKU i SERWATKI DEMINERALIZOWANEJ. Dzięki temu możemy dotrzeć z naszym produktom na rynki muzułmańskie i dystrybuować go do klientów, którzy wymagają certyfikatu Halal przy zakupie.

Śledź naszą stronę – już niedługo dostępne będą kolejne certyfikaty.

ALIMA NA RYNKU CHINSKIM W 2021 R.

22.04.2021

Audyt w ALIMA MILK

06.12.2019

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że nasza proszkownia Alima-Milk Sp. z o.o. przeszła pozytywnie audyt, przeprowadzony przez akredytowaną jednostkę DQS CFS GmbH i otrzymała certyfikat IFS Food  (wersja 6.1, listopad 2017).

W związku z powyższym, nasze proszki mleczne mogą aktualnie trafiać do znacznie szerszego grona klientów, zwłaszcza tych najbardziej wymagających.

Wierzymy, że działania ciągłego polepszania jakości naszych produktów, w tym pozyskiwanie kolejnych certyfikatów dotyczących ich produkcji, zbudują z Państwem jeszcze silniejsze relacje biznesowe.  

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS na targach ANUGA!

24.09.2019

Zespół ALIMA MILK AND WHEY POWDERS ma zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska w hali  10.1 nr C-070g-C-078g na targach Anuga, które odbędą się w Kolonii w dniach 05-09 października 2019 r. Znajdziecie nas Państwo na stoisku Polskiej Izby Mleka. Będzie to świetna okazja, aby lepiej poznać naszą ofertę   PROSZKÓW  SERWATKOWYCH, NATŁUSZCZANYCH I ODŁUSZCZONYCCH PROSZKÓW MLECZNYCH  ORAZ NASZ NOWY PRODUKT Z GAMY ALIMA NUTRITION -SMAKOWY WPC

Do zobaczenia na targach ! https://www.anuga.com

ALIMA MILK AND WHEY POWDERS na targach Sial China!

 

 

09.05.2019

Zespół ALIMA MILK AND WHEY POWDERS ma  zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego  stoiska  (E4 D 001) na targach Sial China,  które odbędą się w Szanghaju  w dniach 14-16 maja 2019 roku. Znajdziecie nas Państwo na stoisku Polskiej Izby Mleka. Z przyjemnością przedstawimy Państwu naszą nową ofertę na  SERWATKĘ W PROSZKU, NATŁUSZCZANE i ODTŁUSZCZONE PROSZKI MLECZNE  ORAZ NASZ ZUPEŁNIE NOWY PRODUKT Z GAMY ALIMA NUTRITION – FLAVOURED WPC.

Do zobaczenia w Szanghaju! http://www.sialchina.com/

WHEY POWDER NA TARGACH W DUBAJU!

 

 

22.02.2019

Wczoraj na targach GulFood w Dubaju nasze stoisko odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Jan Krzysztof Ardanowski.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na polskim stoisku ZP-F28 – ZA’ABBEL PLAZA w Dubaju.

DO ZOBACZENIA W DUBAJU!

 

 

12.02.2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku w hali ZA’ABBEL PLAZA (STAND ZP-F28) na targach Gulfood 2019 które odbędą się w  Dubaju  w dniach 17-21 luty 2019 roku . Będzie to świetna okazja, by poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU , MLEKA  W PROSZKU i NATŁUSZCZONYCH PROSZKÓW MLECZNYCH .

Do zobaczenia w Dubaju!

https://www.gulfood.com/exhibitors?&filters.Country=POL&searchgroup=00000001-exhibitors

ŚWIĘTUJEMY 30-LECIE!!!

 

 

25.01.2019

Nasza 30-letnia już historia to intensywny rozwój od małego przedsiębiorstwa do firmy, której produkty i technologie dostępne są na 5 kontynentach w 35 krajach. Dziś działając w 4 lokalizacjach w Polsce i posiadając 4 zakłady produkcyjne, zaopatrujemy rolnictwo i przemysł spożywczy w technologię i technikę niezbędną na każdym etapie obróbki mleka. Jesteśmy również od ponad 16 lat producentem wysokiej jakości proszku serwatkowego.

Zaczęło się skromnie, od kilku pracowników, sprzedaży kazeiny, następnie schładzalników do mleka, stacji odbioru mleka oraz instalacji udojowych, ale przede wszystkim historia ALIMY rozpoczęła się od wyraźnej wizji założyciela i Prezesa – Tadeusza Łuczaka.

Firma rozwijała się w szybkim tempie-  powstawały kolejne obiekty, działy i przede wszystkim poszerzał się asortyment produktów. Z przedsiębiorstwa handlowego, ALIMA przekształciła się w pełnowymiarową firmę produkcyjno-handlowo-usługową.

Istotnym punktem w rozwoju Spółki było utworzenie Działu Technologii i Techniki Spożywczej, zaopatrującego mleczarnie i przemysł spożywczy w urządzenia membranowe (obecnie Food Processing Technology).

Drugim niezwykle ważnym kierunkiem działalności stała się produkcja i sprzedaż wozów paszowych, rozrzutników, przyczep i ścielarek w ramach wyodrębnionego Działu Maszyn Rolniczych.

W tym czasie, nadal rozwijał się Dział Obsługi Rolnictwa (obecnie Dział Pozyskiwania Mleka), zaopatrując farmy mleczne w hale, instalacje i roboty udojowe oraz  pozostały sprzęt niezbędny do hodowli bydła mlecznego.

W 2005 roku ze struktur ALIMY, została wydzielona nowa niezależna  spółka – Alima Pack Systemy Pakowania, zajmująca się sprzedażą i inżynieringiem dotyczącym kompletnych linii pakujących i paletyzujących.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na sprzęt dla farm mlecznych w najbardziej mleczarskim regionie Polski – Podlasiu, Zarząd postanowił otworzyć w 2012 r. w Podgórzu pod Łomżą – Centrum Obsługi Rolnictwa (COR). Głównym celem tego oddziału jest zaopatrywanie farmerów ze wschodniej części Polski w maszyny rolnicze, schładzalniki, instalacje udojowe i pozostałe urządzenia dla hodowców. COR gwarantuje również serwis tych urządzeń oraz zapewnia opiekę posprzedażową.

Grupę ALIMA uzupełniają dwie nowoczesne proszkownie serwatki, zlokalizowane w miejscowościach Góra oraz Złotów. W 2018 roku została utworzona marka ALIMA WHEY POWDER, promująca serwatkę na rynkach całego świata.

Produkty ALIMY są obecne nie tylko na rynku krajowym czy europejskim, ale również w Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Afryce.

Sukces i historię 30-tu lat ALIMA GROUP można podsumować imponującym wolumenem produkcyjno-sprzedażowym:

=> 1 800 MASZYN ROLNICZYCH

=> 250 INSTALACJI I ROBOTÓW UDOJOWYCH

=> 14 000 SCHŁADZALNIKÓW

=> 230 INSTALACJI MEMBRANOWYCH

=> 45 000 TON SERWATKI

=> 2 700 MASZYN PAKUJĄCYCH I ZASZYWAJĄCYCH

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i wierzymy, że przez kolejne lata będziemy równie efektywnie służyć polskiemu oraz światowemu przemysłowi i rolnictwu.

Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Partnerom i przede wszystkim Pracownikom za te wspaniałe i pełne sukcesów 30 lat.

Twórzmy dalej wspólnie tę historię!

PRZYJDŹ I  ZOBACZ NAS  NA FOOD AFRICA CAIRO

 

 

30.11.2018

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej firmy na polskim stoisku (HALA 5 – F26) na targach Food Africa, które odbędą się w Kairze w dniach 8-10 grudnia 2018 roku. Będzie to świetna okazja, aby poznać naszą ofertę SERWATKI W PROSZKU i innych mlecznych produktów w proszku .

Do zobaczenia w Egipcie. http://www.foodafrica-expo.com/

PRZYJDŹ I  ZOBACZ NAS  NA VIETNAM FOODEXPO

 

 

08.11.2018

W dniach 14-17 listopada 2018 ALIMA ze swoją marką ALIMA WHEY POWDER  prezentowała swoją ofertę w ramach stoiska regionalnego Województwa Wielkopolskiego podczas targów Foodexpo 2018 Vietnam, odbywających się w mieście Ho Chi Minh (Sajgon).

Udział w targach realizowany był w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu.

ALIMA WHEY POWDER – TERAZ  HALAL

 

18.10.2018

Z przyjemnością informujemy, że od czerwca 2018 roku możemy korzystać z Halal Certificate wydanego przez Polskie Towarzystwo Muzułmańskie dla naszej SERWATKI W PROSZKU. Dlatego produkt ten może obecnie dotrzeć do rynków muzułmańskich i być dystrybuowana do klientów, którzy wymagają certyfikatu Halal przy zakupie.

Wierzymy, że dążenie do ciągłego podnoszenia jakości produktów, w tym zdobywanie kolejnych certyfikatów , zbuduje jeszcze silniejsze relacje biznesowe z naszymi Klientami.